Akademia Fantazji

Nasza historia

Prawdziwej historii nie pisze się na kolanie. Prawdziwa historia nie pisze się też sama. Pisze się ją, pasją fantazją i codzienną ciężką pracą. Nasze przedszkole powstało właśnie z takiej pasji i fantazji, do której dołączyliśmy od początku istnienia ciężką pracę. Wszystko zaczęło się w 2016 roku, 1 września, w Ząbkach w miejscu gwarantującym kontakt z przyrodą i bezpieczeństwo, a jednocześnie świetnie skomunikowanym.

Pomyśleliśmy. Nasze przedszkole musi być inne. Takie, aby uwzględniało zarówno pragnienia dzieci, jaki rodziców. Nie w pierwszym rzędzie dzieci i nie w pierwszym rzędzie rodziców. Ale w pierwszym rzędzie i na równi pragnienia i dzieci, i rodziców. Udało się.

Rodzice pragną dla swoich dzieci wysokiego poziomu edukacji realizowanej w ciepłej, życzliwej atmosferze, bez presji i rywalizacji, z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb dziecka. Dla siebie zaś dobrej lokalizacji przedszkola, która jest „po drodze” rodziców do pracy.

Pomysł na edukację i kadrę to był nasz pierwszy krok. Nie był on trudny, bo wiedzieliśmy czego chcemy i jak to zrealizujemy. O tym więcej w zakładce Nasza filozofia. Skupiliśmy się więc następnie na lokalizacji.

Mama i tata, zawożąc rano dziecko do przedszkola, są już w drodze do pracy. Najczęściej w drodze do Warszawy, bo tam pracują. Pragną, aby przedszkole było „po drodze”. Zawsze są w niedoczasie. Spóźnieni. Ratuje ich tylko przedszkole „po drodze”. Nasze przedszkole jest właśnie „po drodze”, „po drodze” z każdej części Ząbek i nieopodal drogi do Warszawy. W ten sposób uwzględniliśmy podstawowe pragnienie rodziców. Są zadowoleni. Każdego dnia rano nam o tym mówią. Jakość edukacji i metody jej realizacji oraz lokalizacja to powody dla których są tutaj nasze dzieci.

Jak szczęśliwi rodzice rano dowiozą dzieci do przedszkola, to już tam czeka na ich pociechy najlepsze miejsce i kadra od wszechstronnego rozwoju. Serca, umysłu i ciała. Od samego początku, tj. od 1 września 2016 roku.

I mamy nadzieję, że Ty i Twoje dziecko zacznie z nami pisać dalej naszą historię.

Facebook Akademia Fantazji - Otwiera się w nowej karcie Instagram Akademia Fantazji - Otwiera się w nowej karcie