Akademia Fantazji

Akademia FrantazjiAktualnościObsadzanie rabatek w Naszym Przedszkolu „Akademia Fantazji” – 14,15 maja 2024 r.

Obsadzanie rabatek w Naszym Przedszkolu „Akademia Fantazji” – 14,15 maja 2024 r.

Tradycją Przedszkola „Akademia Fantazji” stało się obsadzanie rabatek sadzonkami kwiatów, o które później Przedszkolaki dbają wraz ze swoimi Paniami. Dzieci pod okiem dorosłych pielęgnują roślinki i z radością patrzą na swoje dzieło. My również z uśmiechem myślimy o zaangażowaniu maluchów w upiększanie swojego otoczenia. 

Wspólne sadzenie kwiatów organizujemy każdego roku nie tylko dlatego, by kolorowe rabatki zdobiły nasz budynek. Taka praca niezwykle wpływa umacnianie więzi między ludźmi – małymi i dużymi. Oprócz tego każde dziecko uczy się odpowiedzialności za roślinę, którą zasadziło. Pokazujemy, że na efekty trzeba cierpliwie zaczekać – dbać i systematycznie podlewać. Tylko dzięki temu można zobaczyć jej wzrost, piękne kwiaty oraz poczuć ich wyjątkowy zapach. 

Kultywujemy tradycję sadzania kwiatów z dziećmi, ponieważ cieszy je fizyczny wkład, który wnoszą do naszej wspólnej przestrzeni, upiększając kwiatami przedszkolny ogród. Dodatkowo korzystamy na tym wszyscy – nie tylko mali ogrodnicy, ale również rodzice i my, nauczyciele. Wchodząc do przedszkola witającego nas pięknymi roślinami, kolorami oraz aromatami, z jeszcze większą radością mamy ochotę przebywać w takim radosnym miejscu 😊. Takie działania integrują całą społeczność przedszkolną. Wspólna praca nad upiększaniem otoczenia buduje poczucie wspólnoty i odpowiedzialności za swoje najbliższe środowisko.

Nie byłoby to możliwe bez Rodziców naszych Przedszkolaków. Chcemy serdecznie podziękować za to, że co roku z tak wielką chęcią kupują sadzonki i wpierają naszą przedszkolną społeczność. Dzięki ich zaangażowaniu i wsparciu możemy realizować te piękne tradycje, które na stałe wpisały się w życie naszego przedszkola. Wspólne sadzenie kwiatów to cenna lekcja przyrody, nauka współpracy, odpowiedzialności i dbałości o swoje najbliższe otoczenie. 

Zapraszamy do oglądania tegorocznych kwiatów po 15 maja 2024 roku😊. Mamy nadzieję, że przez najbliższe miesiące kolorowe rabatki będą cieszyć oczy wszystkich, którzy odwiedzą nasz przedszkolny ogród.

Facebook Akademia Fantazji - Otwiera się w nowej karcie Instagram Akademia Fantazji - Otwiera się w nowej karcie